Menu

Warszawska lista miejsc dla każdego

3 marca 2017 - Bez kategorii

Jeżeli właśnie planujecie urlop w naszej pięknej stolicy (lub chociaż wyjazd na weekend) to ten artykuł jest stworzony z myślą o Was. Przed Wami lista miejsc, które koniecznie muszą się znaleźć na trasie do zwiedzenia. Są na niej najbardziej znane miejsca w stolicy, których nie można ominąć podczas odwiedzin w tym mieście. Nie bójcie się jednak zboczyć w różne mniejsze uliczki – na pewno Wam się spodobają.

SŁOWEM WSTĘPU Na pewno zastanawiacie się nad tym, gdzie najlepiej będzie nocować podczas pobytu w Warszawie. Macie bardzo duży wybór, ponieważ baza noclegowa w stolicy [informacja – meteor-turystyka.pl] jest bardzo bogata. Warto więc poszukać atrakcyjnych ofert i promocji – na pewno znajdziecie coś, co Was usatysfakcjonuje. Jeżeli zaś chodzi o transport po mieście to polecamy poruszanie się komunikacją miejską (zwłaszcza metrem). Zawiezie nas do wszystkich najważniejszych miejsc, a przy tym jest dość tania. Nie będziemy więc musieli stać w korkach i denerwować się za kierownicą samochodu podczas szukania odpowiedniego parkingu.

PARKI Warszawa słynie z tego, że jest zielonym miastem. Oznacza to, że zarówno w centrum, jak i w okolicy znajduje się bardzo wiele parków, w których można odpocząć od zgiełku czy po zwiedzaniu, poczytać książkę lub pojeździć na rolkach. Oczywiście najsłynniejsze z nich to Park Ujazdowski, Łazienki oraz Wilanów. My jednak zachęcamy do odwiedzenia mniejszych miejsc (jest tam spokojniej i nie ma tłumów) takich jak np. Ogród Krasińskich.

MUZEA Tych w Warszawie jest bardzo wiele. Niektóre z nich są klasyczne i zwiedzanie polega na cichym przemieszczaniu się po budynku. Inne z kolei są w pełni multimedialne i interaktywne (takie są Muzeum Historii Żydów Polskich czy Muzeum Powstania Warszawskiego). Warto więc wybrać sposób zwiedzania, który najbardziej Wam odpowiada i wybrać się do choć jednego takiego miejsca.

INSTYTUCJE PAŃSTWOWE Jak wiadomo Warszawa jest siedzibą najważniejszych instytucji państwowych. Warto więc udać się na ulicę Wiejską pod Parlament, zobaczyć siedziby Ministerstw, Premiera czy Prezydenta. Również budynki sądów, ambasad czy uczelni wyższych są godne uwagi i zapamiętania. Nawet jeśli nie jesteście fanem wielkich metropolii to warto odwiedzić Warszawę i zachwycić się tym, jak piękna jest właściwie o każdej porze roku.

Dodaj komentarz