Menu

Nowoczesne centra narciarskie w Tyliczu

27 kwietnia 2017 - Bez kategorii

Osobom przyzwyczajonym do tego, że wygoda, nowoczesność i funkcjonalność dostępne są tylko w dużych miejskich ośrodkach takich jak Zakopane, może być trudno pojąć, że w obecnych czasach także małe miejscowości mogą pochwalić się tymi cechami. Widać to wyraźnie w sferze turystyki, gdzie niewielkie wsie i miasteczka coraz częściej stają się ważnymi, chociaż nadal małymi ośrodkami wypoczynku. W przypadku gór jednym z takich miejsc jest beskidzki Tylicz, leżący kilka kilometrów za Krynicą-Zdrój  i w ostatnich latach na nowo odkrywany przez setki turystów.

Duże ośrodki narciarskie

Chociaż na pierwszy rzut oka Tylicz wydaje się malutką wsią o charakterze rekreacyjnym, to wystarczy tylko postawić w niej osobiście nogę, a to złudne wrażenie od razu zanika. Przede wszystkim, mimo że wieś liczy niespełna 2 tysiące mieszkańców, sama baza noclegowa może jednocześnie pomieścić nawet tysiąc osób z zewnątrz. Średnio 3/4 mieszkańców Tylicza prowadzi wynajem prywatnych kwater lub wręcz zmieniła swoje domy na wille wypoczynkowe, oferując noclegi dla przyjezdnych gości [meteor-turystyka.pl]. A tych nie brakuje, ponieważ w Tyliczu prężnie działają dwa wielkie ośrodki narciarskie: Stacja Narciarska Tylicz, leżąca około 2 kilometry od centrum wsi, a także Centrum Narciarskie Master Ski, które znajduje się już na terenie samej miejscowości. Łącznie oferują one 8 nowoczesnych wyciągów (2 krzesełkowe, 5 talerzykowych i bezpodporowy) oraz dysponują 18 trasami zjazdowymi. Te ostatnie są zróżnicowane – od oślich łączek treningowych, przeznaczonych dla dzieci oraz osób dopiero uczących się jeździć, po dłuższe trasy zjazdowe, w tym też slalomowe z tyczkami. Długość tras waha się od 150 metrów do 1100 metrów.

Zaplecze turystyczne

Aby jednak jakiekolwiek wyciągi i trasy narciarskie mogły funkcjonować, konieczni są narciarze. Przyjeżdżający tu turyści mogą na szczęście liczyć na świetnie wyposażone zaplecze turystyczne: noclegi, baza restauracyjna i rozrywkowa stoją na bardzo wysokim poziomie. Zapewnione jest też bezpieczeństwo dla wypoczywających osób, organizowane są liczne imprezy tematyczne związane z kulturą regionu. Goście mogą spróbować regionalnej kuchni w kilku karczmach znajdujących się w Tyliczu, skorzystać z atrakcji pobocznych, takich jak jazda kuligiem, saniami czy… łowienie ryb w przeręblu. W czasie lata popularne są z kolei piesze spacery i rowerowe wycieczki oraz odwiedzanie pobliskiej Krynicy-Zdrój i korzystanie z leczniczych aspektów sąsiedniej miejscowości.

Dodaj komentarz